Martin Lechowicz

Nieuczciwa konkurencja

To nie jest śmieszne, bo to prawda.

Firma PolskiBus postanowiła przyjść do Lublina i zrobić taniej i lepiej to samo, co inni robili drożej i gorzej.

W takich sytuacjach są tych innych zwykle dwa wyjścia: albo postarać się robić to samo taniej i lepiej albo przeszkodzić temu kto chce robić taniej i lepiej.

To drugie jest mniej męczące.

Poza tym zgodne z najlepszymi polskimi tradycjami.

I właśnie dlatego stowarzyszenie Lexmid postanowiło gorąco zaprotestować, żeby PolskiBus koło Lublina za dużo nie jeździł.

Najbardziej rozśmiesza w całej sprawie to, że oficjalnie pierwszym celem stowarzyszenia jest "ochrona interesów i praw konsumentów".

Wychodzi na to, że interesem konsumenta w Polsce jest to, żeby jeździć jak najdroższymi autobusami jak najniższej jakości.

A najlepszym potwierdzeniem tego faktu są komentarze na licznych portalach komentujących tą sprawę. Większość ludzi potępia PolskiBus. Za co? A poczytajcie sami, ja nie mam już siły cytować tych absurdów.

Z wypowiedzi wynika, że dla przeciętnego Polaka to, żeby mieć usługę tańszą i lepszą stoi gdzieś na szarym końcu listy priorytetów. Co jest na początku? Wszystkie rzeczy, które mają w nazwie przymiotnik "polski".

Co prowadzi nieubłaganie do jednego wniosku: Polacy mają taką rzeczywistość na jaką zasługują.

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Sklepik

Wejdź do sklepiku i kup sobie coś fajnego do czytania! A jak już masz to kup drugie. Na prezent.

Nazwisko to wszystko 2

Przeczytałem ostatnio komentarz pod jedną z moich piosenek, w którym porównano mnie do znanego barda zza południowej granicy z komentarzem, że to podobne, ale "poziom oczywiście nie ten".

Oczywiście.

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.