Martin Lechowicz

Modlitwa Polaka

I tym obrazkiem kończę komiksowy sezon drugi. Krótki był. Ale był! I nawet sukcesy miał! Kolejna rzecz w życiu spróbowana, punkty doświadczenia zebrane, level zwiększony. Mi się podobało.

Czy będzie ciąg dalszy, zobaczymy. Teraz muszę odpocząć od maziania rysikiem po tablecie. Więc na nawalony.com będzie można znów czytać. Bez obrazków. Oto zła wiadomość dla analfabetów z wyboru.

W poniedziałek postanowiłem zrobić coś co wydaje się niemożliwe: wytłumaczyć jak działa BitCoin tak, żeby czytelnik się nie porzygał z nudów. I do tego tak, żeby się to dało zrozumieć bez żadnej wiedzy o informatyce.

Mały test wiedzy. Czy komuś, kto chciałby zacząć używać BitCoina, potrafiłbyś odpowiedzieć na pytanie: "ale gdzie właściwie są moje pieniądze"? Proste pytanie. Umiesz odpowiedzieć?

Jeżeli nie, przyjdź w poniedziałek. Przeczytasz, zrozumiesz.

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Sklepik

Wejdź do sklepiku i kup sobie coś fajnego do czytania! A jak już masz to kup drugie. Na prezent.

Jak działa BitCoin? 65

Pewnie coś tam słyszałeś: jest gdzieś jakiś BitCoin i robi się popularny. Co to jest BitCoin? Jakieś komputerowe, wirtualne pieniądze. Może nawet zacząłeś czytać gdzieś artykuł na ten temat, ale odpadłeś w akapicie gdzie gość zaczął gadać o szyfrowaniu AES prywatnego klucza 512-bitowym hashem.

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.